ipn dobrze żyje

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down

ipn dobrze żyje

Pisanie  Admin on Nie Lut 10, 2013 1:47 pm

Gwałtowny protest moralnych „autorytetów’ z nadania „GW” przeciwko dwóm historykom IPN-u przygotowującym do wydania książkę poświęconą przeszłości Lecha Wałęsy, każe postawić pytanie: czego tak panicznie boją się owe „autorytety”? Dlaczego ujawnienie faktów z życia Wałęsy, wskazujących na jego związki z SB, przyprawia ich o taką trwogę?
Praca Piotra Gontarczyka i Sławomira Cenckiewicza, stanowi dla polskich sitw „okrągłostołowych” bardzo niebezpieczny precedens! Jeśli bowiem historycy IPN-u będą nadal drążyć temat kulis powstania III RP, to „szydło wyjdzie z worka”. Runąć może latami budowany mit o historycznym porozumieniu komunistycznych władz PRL-u z demokratyczną opozycją, przy „okrągłym” stole. Z wiedzy która już wyciekła z archiwów polskich i sowieckich służb specjalnych, wyłania się bowiem zupełnie inny obraz „poczęcia” III RP, niżby to chciała utrwalić w społeczeństwie klika skupiona wokół „GW”.
Przy „okrągłym” stole nie było żadnego historycznego porozumienia pomiędzy komunistyczną władzą, a demokratyczną opozycją. „Okrągły stół” był tylko propagandowym, końcowym akordem operacji polskich i sowieckich służb specjalnych, starannie przygotowywanej przez wiele lat! Celem tej operacji było „przefarbowanie” komunizmu na demokrację parlamentarną w taki sposób, aby komunistyczne elity „suchą nogą” przedostały się na drugi brzeg. „Okrągły stół” był czystą mistyfikacją!! Jego uczestnicy (z jednej „strony” – władcy PRL-u, z drugiej- tajni współpracownicy służb specjalnych) mieli do odegrania starannie wyreżyserowany spektakl, przygotowany przez polskie i sowieckie służby specjalne. Przedstawienie to miało utwierdzić polskie społeczeństwo w przekonaniu o demokratycznym charakterze przemian i o pokojowym przekształceniu się komunizmu w system demokracji parlamentarnej! Manewr ten udał się nad podziw, w efekcie czego elity komunistyczne pospołu z członkami opozycji „demokratycznej”, w ciągu kilku lat rozgrabili dużą część majątku narodowego i opanowali (bądź utworzyli nowe) media. Tak „wywianowani”, zawłaszczyli sceną polityczną, blokując do niej dostęp wszystkim niezależnym politykom i partiom.
W przedstawionej intrydze służb specjalnych, Lech Wałęsa był tylko nic nie znaczącym pionkiem! Jego pohukiwania o tym jak to on sam w pojedynkę obalił komunizm, są tylko żałosnym bredzeniem niskiego rangą tajnego współpracownika SB o pseudonimie „Bolek”, którego wyniosły do władzy służby specjalne w roli listka figowego skrywającego prawdziwych graczy!
Jeśli nie uda się zastraszyć historyków z IPN-u i nadal będą oni grzebać w papierach służb specjalnych, to prawda o poczęciu III RP wcześniej czy później wypłynie na wierzch Będzie to oznaczać kres moralnych „autorytetów” z nadania „Gazety Wyborczej” i jej szefa A. Michnika. Obywatel ten w porozumieniu z towarzyszami radzieckimi przygotowywał esbecki przewrót 1989 roku, odwiedzając w tym celu kilkakrotnie w roku 1988 ambasadę ZSRR w Warszawie, oraz składając wizytę w Kraju Rad. Fakty te przypomniał w telewizyjnym programie „Cienie PRL-u” Bronisław Wildstain, kilka tygodni temu.
Esbecki przewrót z 1989 roku ubezwłasnowolnił polskie społeczeństwo. Komunistyczna nomenklatura pospołu z „demokratyczną” opozycją ograbiła społeczeństwo z dużej części majątku narodowego,. Dysponując zrabowanymi kapitałami oraz mediami, ludzie ci zmonopolizowali scenę polityczną, niszcząc w zarodku wszelkie obywatelskie ruchy polityczne, które mogłyby im zagrozić.
Przerażenie i agresja z jaką klika „GW” próbuje powstrzymać wydanie książki o Wałęsie, bądź w ostateczności zdezawuować jej treść poprzez brutalny atak na autorów książki, jest rozpaczliwą próbą zatajenia prawdy o kulisach powstania III RP, będącej bękartem sowieckich i polskich służb specjalnych. Ujawnienie tej prawdy i pokazanie dokumentów ją potwierdzających, będzie końcem legendy „demokratycznej” opozycji i stanie się początkiem mozolnego procesu „odbijania” Polski z rąk pogrobowców stalinizmu, przez budzące się z letargu społeczeństwo obywatelskie. Takiego scenariusza wydarzeń obawiają się moralne „autorytety” i dlatego z takim szaleństwem w oczach atakują IPN i historyków tam pracujących!

Admin
Admin

Liczba postów : 49
Join date : 19/01/2013

Zobacz profil autora http://eusiowe.umbb.net

Powrót do góry Go down

Re: ipn dobrze żyje

Pisanie  Admin on Nie Lut 10, 2013 1:48 pm

Nie wiem czy warto zajmować się polskim podwórkiem gdy świat „gore”: kryzys ekonomiczny u bram, wschodząca potęga ugodzona (Chiny) przez kolejną katastrofę naturalną o wymiarze globalnym (2 lata temu Katrina podobny zadała cios mitowi „buszowego” USA), tajfun w Birmie, susza w Afryce i pd.Europie, wzrastająca fala lewicowego populizmu (ja uważam to określenie za pozytywne, nie pejoratywne jak sie czyta w polskiej prasie) – Wenezuela, Ekwador, Boliwia – troche w cieniu Urugwaj, Argentyna i brazylijski kolos (dlaczego Premier RP nie pojechał nad Paranę i Copacabanę – to przecież wizytówka kontynentu, najważniejszy element regionu i przyszły gracz światowego „orbis terrarum” ?!).
A te polskie przepychanki – książka o Lechu W, memuary Kazimierza M (byłego Premiera !), nowy pasterz diecezji warszawsko-praskiej itd. – są tylko lokalnymi pryszczami, nic w skali świata nie znaczącymi drobinami piasku. Nasze media są przeraźliwie prowincjonalne, tragicznie zasklepione w nadwiślańskim grajdołku, wyolbrzymiające role Polski i Polaków w Europie (czy w UE). Od poklepywania po plecach naszych polityków – różnych opcji – przez partnerów unijnych (czy amerykańskich) nic nie wynika. Nasze pomysły „na Europę”, na NATO, na całokształt roli Polski za 10, 20 lat są niczym, zerem, wańkowiczowskim chciejstwem.Prof. A.Walicki czy B.łagowski cały ostrzegają przed romantyczno-mitologiczno-mesjanistycznym traktowaniem polityki. Zwłaszcza wschodniej. Dobrze wiadomo o co chodzi.
I tu – chapeaux bas – ukłony dla Torlina (wpis z dn. 26.05.br h: 8.28). Upadek naszych mediów, krajowych już się zaczął. To jest jak wypisz wymaluj u Postmanna („Zabawić się na śmierć” – sprzed 28 laty ale jakie aktualne w dzisiejszym RP). Zdziecinnie, infantylizm, „głupkowatość” i trwanie (jeśli mówimy coś poważnie – o ile to tak można nazywać !) przy XIX wiecznej interpretacji procesów zachodzących w dzisiejszym świecie zakrawa na sepukku. Nasze, narodowe, państwowe i społeczne sepukku……Myślę, że musimy te wszystkie awantury i szumy jakoś przeżyć, by po epoce chaosu nastał jako taki ład. Niestety, to co teraz się dzieje, to koszty naszej wolności. Miała być demokracia – jak dowcipnie spuentował nasze podskórne marzenia Wałęsa – a każdy mówi i pisze co chce. Pragniemy jakiegoś porządku i ładu, także w mediach, ale gdyby taki nastał przekornie protestowalibyśmy, że jakieś określone czy nieokreślone siły tłamszą demokrację.
Też denerwuje mnie owczy pęd dziennikarzy do wałkowania banalnych i głupawych tematów, ale w sumię wolę ten nadmiar niedojrzałej wolności, jak mawiają kaznodzieje, niż stałe poczucie braku swobód obywatelskich, który odczułem na własnej skórze w latach 70. i 80.
Torlinie – wolę słuchać wiadomości w rosyjsko-języcznym kanale Viesti lub na ZDF-ie względnie ARD……(mam dostęp do ASTRY i HOTBIRDA). Interpretację – świata, sytuacji w Europie, nawet w Polsce – wyrobię sobie sam, na podstawie „spojrzeń” naszych dwóch sąsiadów. Najważniejszych olbrzymich z wielu powodów, sąsiadów. Wiem, iż ich spojrzenie też jest obarczone jakąś skazą. Nie potrzeba mi do tego nieudolnych, prymitywnych i działający na „polityczne zamówienie” (na dodatek – doraźne, dzisiejsze lub wczorajsze), a mnie traktujących jak idiotę, dziennikarzy – obojętnie państwowych czy prywatnych mediów.

Admin
Admin

Liczba postów : 49
Join date : 19/01/2013

Zobacz profil autora http://eusiowe.umbb.net

Powrót do góry Go down

Re: ipn dobrze żyje

Pisanie  Admin on Nie Lut 10, 2013 1:49 pm

Alez oczywiscie, ze dzisiaj jest to nieistotne Bolek, Olek, Alek itp… nieistotne z punktu widzenia beletrystyki. Proble polega na tym, ze beletrystyki nie mozna mierzyc ta sama miarka jaka oceniamy historie. To co bylo i jest przykrym doswiadczeniem w Polsce jutro moze byc przykrym doswiadczeniem w Europie. Piotra Gontarczyka czy Krzysztofa Wyszkowskiego nalezy czytac i rozumiec co nas w Europie czeka w przyszlosci jezeli pewne praktyki nie zostana wyhamowane. Polityczna intuicja Szanownego Gospodarza sprawdzala sie prawie zawsze, chyba ze potraktujemy pewne wybryki jako prowokacja aby wszystko szlo we wlasciwym kierunku. Mimo wszystko rozumiem Szanownego Gospodarza sympatie, czas leczy rany – prawda? Ostatecznie rozchodzi sie o byc albo nie byc….Faktycznie, coraz trudniej jest żyć w Polsce. Człowiekowi wypsnie się stwierdzenie, że Lech Wałęsa narobił szkód dla państwa i narodu, a już go posądzą o skrajny ipeenizm. Znów trzeba ciągle przyglądać się ludziom wkoło i uważać na to co się mówi, na cały ten sytuacyjny kontekst. Bo ileż można wracać do wydarzeń sprzed 20, ba, nawet 40 lat, odświeżać stare traumy? Oczywiście – nie jestem naiwniakiem aż takim – wszystko jest z pasji, aby nasi rządzili, górą muszą być nasi. Ełkaes. Legia, Kraj pełen szalikowców. Albo robią tak z własnego interesu, np. gdy jest się historykiem skazanym na ściganie zbrodni przeciw określonym poglądom politycznym pod szyldem zbrodni na narodzie polskim, to już do końca życia. Modnie jest podszywać się pod cały naród polski, w tym gęba wypełniona jest całą gamą frazesów, od pseudokombatanckich po kościelne.
A ja chciałbym, aby w Polsce kiedyś rządziła lewica. Prawdziwa lewica, wyedukowana. Niekoniecznie na Żiżku, raczej na Szekspirze, a już na pewno w ekonomii kuta na cztery nogi. Nie to co teraz, obracająca kilkoma zastygłymi w czasie frazesami o Wall Street i światowym spisku spekulantów i imperialistów. Jeden taki na innym blogu “Polityki”, zapewne lewicowiec, zaczepił mnie i nazwał neofitą. Z powodu tego, że studiowałem ekonomię na UW za czasów Polski Ludowej (miło, że ktoś szpera w moim życiorysie, na prawdę czuję się zaszczycony). Ale jeśli ktoś studiował ekonomię marksistowską, czyli zasadniczo lewicową, taką jakiej już obecnie nie ma przyrodzie, jedynie w kilku rezerwatach uświadczysz, to czy do końca życia skazany jest na jedną sztampę i szlus. Mierzył widać po sobie.
Inaczej mowiac bylism-jestesmy-bedziemy awangarda czy tylko bylism-jestesmy-bedziemy zgraja SB chamo/zigolakow. Bo to ze barak byl „najweselszy” w obozie to juz z prac Gontarczyka Europa Zachodnia dowiedziala sie, mowiac szczerze jest zszokowana, albo i nie….

Admin
Admin

Liczba postów : 49
Join date : 19/01/2013

Zobacz profil autora http://eusiowe.umbb.net

Powrót do góry Go down

Re: ipn dobrze żyje

Pisanie  Admin on Nie Gru 01, 2013 10:25 pm

czy można mieć aż taka amnezję? 1612- kapitulacja załogi Kremla (ok 5 tyś żołnierzy), załoga w układzie ma zagwarantowane prawo powrotu do kraju ale zostaje wyrżnięta zaraz po opuszczeniu murów Moskwy. 4 XI 1794 Suworow z Fersenem uderzył na Warszawę- w kilka godzin na Pradze wyrżnięto ok. 20 tysięcy ludności cywilnej. w okresie międzypowstaniowym zginęło 140 tyś POLSKIEGO rekruta w rosyjskim wojsku, w rosyjskich wojnach. Represje po powstaniu styczniowym: w wyniku walk zginęło około trzydziestu tysięcy powstańców, 1 000 skazano na śmierć, 40 000 zesłano. W 1920 r- w walce z "czerwoną zarazą" zginęło 60 000 Polaków. Bestialstwo bolszewików nie miało granic - tuchaczewski za zdobycie Warszawy zagwarantował sałdatom PO 40 tys rubli na głowę oraz prawo gwałtu i grabieży (myślę że dzisiejszej warsiawce TO by się przydało!). ZSRR 1937-1938: 111 000 Polaków zamordowanych strzałem w tył głowy, 29 000 skazanych na łagry . Katyń 1940 "operacja" rozładowania, kulą w potylicę, obozów i więzień- ponad 22 tysięcy trupów. Ponadto około 800 000 - 1 000 000 Polaków miało kilkanaście minut, by spakować dorobek swojego życia i być wywiezionymi w bydlęcych wagonach w głąb ZSRR. Z głodu, zimna, chorób zmarło 250-300tyś. ich kości do dziś bieleją w stepach AStrachaniu. Warszawa 1944 Powstanie- zbrodnia w białych rękawiczkach " ruski tank nie będzie walczył za Polaków", mimo ze do powstania nawoływał. Lipiec 1945 Armia Czerwona, NKWD, LWP- m in I dyw tzw kościuszkowska i UB przeprowadziły "obławą augustowską". Aresztowano 2000 osób, 600 wywieziono i rozstrzelano- miejsce pochówku nie jest znane do dziś. Czerwiec 1945 POdstępne aresztowanie (podczas negocjacji), wywiezienie do Moskwy i stracenie po sfingowanym procesie 16 przedstawicieli Polskiego Państwa Podziemnego, z ostatnim KG AK, gen. Leopoldem Okulickim oraz wicepremierem rządu na uchodźctwie Janem Jankowskim na czele. W okresie stalinowskim w Polsce oddziały UB wspierane przez NKWD prowadziły nieustanną walkę z tzw. żołnierzami wyklętymi. w latach 1945-1954 z 250 tyś żołnierzy armii podziemnej w walce zginęło 20 tys, w więzieniach ubecji oraz katowniach NKWD zamordowano drugie 20 tys, tysiące znów "zasiliło" Sybir. Taka jest miara "PRZYJAŹNI" z WIELKĄ ROSJĄ. Ciekawostka na temat liczebności partyzantki: rok 1944, początek akcji "Burza" AK-250tyś, NSZ 100tyś AL-5-7tyś. O CZYM TO SWIADCZY? Tym którzy mówią że rosja się zmieniła przypominam akcje "odbicia" zakładników w Dubrowce i Biesłanie. Tych których to też nie przekonuje pytam: dlaczego podczas pacyfikacji Czeczeni z półtora miliona mieszkańców, zginęło 250 tys ludzi w TYM 45 TYŚ DZIECI a kolejne 300 tyś uciekło z kraju. polecam też porównawcze obrazki amerykańskiego Guantanamo z "obrazkami" z ruskich obozów filtracyjnych

Admin
Admin

Liczba postów : 49
Join date : 19/01/2013

Zobacz profil autora http://eusiowe.umbb.net

Powrót do góry Go down

Re: ipn dobrze żyje

Pisanie  Admin on Nie Gru 01, 2013 10:26 pm

Rusofilom do myślenia!: jak w rozmowie z pisarzem Konstantinem Simonowem mówił marszał sajuza georgij żukow, USA i częściowo też Londyn, dostarczyły sowietom 400 tyś SAMOCHODÓW umożliwiając np motoryzację artylerii (jak jest ważna jej obecnośc i mobilność dowiodła jedna bateria haubic 100 mm masakrując doborowy pułk pancerny Leibstandarte SS Adolf Hitler pod Ruszkami w bitwie nad Bzurą). USA dostarczyły sowietom 18.7 tyś SAMOLOTÓW, 10,8 tyś CZOŁGÓW, 9,6 tyś DZIAŁ. dzięki dostawom PROCHU strzelniczego sowieci mieli czym strzelać, dzięki dostawom osławionych TUSZONEK (tak, tak, były z USA) mieli co jeść. dzięki amerykańskiej STALI szlachetnej mogli budowac pancerze, dzięki amerykańskim PAROWOZOM dostarczać wojsko na front, dzięki amerykańskim ŚRODKOM ŁĄCZNOŚCI koordynować działania bojowe. mimo tego główną strategią sowietów było napieranie masą ciał. Nikołaj Nikulin książka "Sołdat": "nasza 311 Dywizja Strzelacka (etat 7 tys) przepusciła przez swoje szeregi 200 tys ludzi, co oznaczało 60 tys zabitych! takich dywizji było ok 400", czyli około 24 mln sołdatów poszło do ziemi. oficjalne dane są NIC nie warte, średnia życia sołdata piechoty-a to były TRZY ataki, to było zwykłe mięso armatnie, jeszcze ciekawy cytat z Nikulina: "leży sałdat, w czaszce tkwi gwóźdź trzymający szynę a po szynach żywi toczą wagoniki z zaopatrzeniem"

Admin
Admin

Liczba postów : 49
Join date : 19/01/2013

Zobacz profil autora http://eusiowe.umbb.net

Powrót do góry Go down

Re: ipn dobrze żyje

Pisanie  Admin on Nie Gru 01, 2013 10:27 pm

Znaczy przestraszyli się naszych najnowoczesniejszych na świecie czołgów Leopard 2A4 i A5. Niemcy nam je niechętnie sprzedali, bo w wyniku prób przekonali się, jakie są nowoczesne i groźne. I tak już od 30 lat są nowoczesne. Pnooć dowódca niemieckiej dywizji gonił eszelon z czołgami do granicy, bo się rozmyślili. Nie było co prawda łatwo, musieliśmy przekupic Merkelową paroma garniturami dla jej męża i zabecalować tego generała Bundeswehry o nazwisku Waldemar Violinist, który w ich MON odpowada za sprzedaż sprzętu. Biedak wyleciał z ministerstwa, ale nas to nic nie obchodzi, my mamy czołgi! Musimy teraz szybko zaatakować Ruskich z łuku Kurskiego.Czytając te wpisy to widać jak Polska jest podzielona ,nie daj Boże aby wybuchła wojna ,ilu pseudo Polaków wysłałaby Polaków na sybir Katyń Miednoje Ostaszków .Witali by ruskich kwiatami a Polskich patriotów wycieli by szablami. 17 09 1939 napad Rosjan na Polske zdradziecko wbito nam nuż w plecy 60lat okupacji Rosyjskie. PO wojnie mordowano tych co walczyli przeciw Ruskim i Niemcom na zachodzie ,Przez 60 lat musieliśmy kupować antyki jako uzbrojenie ,[taka armia mamy do dziś 70 % to Ruskie antyki .Rosjanie kupują zachodni sprzęt OD Francji ,Włoch ,a nam pseudo Polacy polecają złom której Rosja sama nie chce .

Admin
Admin

Liczba postów : 49
Join date : 19/01/2013

Zobacz profil autora http://eusiowe.umbb.net

Powrót do góry Go down

Re: ipn dobrze żyje

Pisanie  Sponsored content


Sponsored content


Powrót do góry Go down

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach